CHOPIN PIANO CAFE

Opublikowane w: Głos Szczeciński

Zakończył się przetarg na nową kawiarnię w Parku Zdrojowym. Prawdopodobnie zostanie otwarta już 1 czerwca tego roku. Ma się nazywać "Chopin Piano Cafe"

- Wpłynęła do nas tylko jedna oferta dzierżawy - powiedziała Wioletta Wadecka ze spółki Promenada, organizatora przetargu i zleceniodawca budowy nowego kawiarnianego pawilonu w Międzyzdrojach. - Jesteśmy przed oficjalnym podpisaniem umowy na dzierżawę. Jeszcze trwają ostatnie prace wykończeniowe w obiekcie. 

Rzeczywiście prace związane z budową kawiarni w Parku Zdrojowym im. Fryderyka Chopina w Międzyzdrojach zbliżają się ku końcowi. Oryginalna architektura kawiarni ma nawiązywać do zabudowy usługowej Amfiteatru na promenadzie. Budynek składa się z parteru oraz podpiwniczenia połączonego wydzieloną klatką schodową. Na zewnątrz powstaną dwa ogrodzone tarasy. Na parterze znajdzie się sala dla konsumentów wraz z wydzielonym miejscem na bar, toaletę, pomieszczenie gospodarcze, klatkę schodową prowadzącą na dół budynku oraz pomieszczenie do gromadzenia odpadów stałych z niezależnym wejściem z zewnątrz. Na dole znajdzie się druga sala dla konsumentów, toaleta, zaplecze kuchenne, zaplecze socjalne dla personelu oraz pomieszczenia gospodarcze.

- Obiekt zostanie prawdopodobnie otwarty dla konsumentów 1 czerwca tego roku - mówi Wioletta Wadecka. - Ma tam być prowadzona działalność gastronomiczno-rozrywkowa. Stąd za metr kwadratowy pawilonu dzierżawca zapłaci 400 zł rocznie. Tak było w specyfikacji przetargowej. 

- Ma to być kawiarnia z rozmachem - mówi nowy dzierżawca Piotr Droński, który w Międzyzdrojach ma już filę swojej szczecińskiej firmy Baszta- Nieruchomości. - Lokal będzie się odróżniał od tych, które już istnieją. Będziemy podawać kawior, ostrygi, szampana. To będzie najlepsze "Chopin Piano Cafe" w Polsce. Chodzi nam o to, aby stworzyć w Międzyzdrojach miejsce, nie tylko dla amatorów ryby z frytkami. 
"Chopin Piano Cafe" ma być czynne przez cały sezon, a w pozostałe miesiące tylko w weekendy. Nowy dzierżawca zapewnia, że w pawilonie będzie organizował wystawy obrazów, ale także koncerty na żywo. 
Na środku lokalu ma bowiem na stałe stanąć fortepian.