Szwajcaria

Doradca odpowiedzialny za ofertę

Piotr Droński

Piotr Droński

Prezes Zarządu
licencja: 3642
piotr@dronski.pl
+48 601 730 555

Rezydencje i Apartamenty
St Moritz, Gatz, Davos, Zurich

Polacy obecni ze swoimi inwestycjami w szwajcarskim St Moritz i nie tylko... Gatz, Davos, Zurich

Zimowa stolica sportów zimowych w Szwajcarii to bezapelacyjnie luksusowe St Moritz. Pada pytanie... na czym ten luksus polega ? Co skłania polskich klientów do kupowania tam, bądź co bądź, drogich nieruchomości ? Docierają tam nieliczni narciarze, wszystko co wiąże się z uprawianiem narciarstwa jest znacznie droższe w porównaniu z Austrią, Niemcami czy Włochami, na stokach jest mało ludzi, infrastruktura znakomita, a w ciągu roku jest średnio 322 słonecznych dni... Na dodatek na zamarzniętym jeziorze organizowane są najbardziej spektakularne i prestiżowe imprezy na śniegu jak turnieje gry w polo, wyścigi konne i zaprzęgów, mistrzostwa w biegach narciarskich, szereg motoryzacyjnych promocji, no i oczywiście wszechobecne luksusowe zegarki.

Znamy bardzo dobrze St Moritz i sąsiadujące miejscowości jak Pontresina, Celerina, Siveplana czy też Samadin z jedynym w okolicy lotniskiem. Ci, którzy kupują domy lub apartamenty oczekują komfortu i luksusu, a przy tym dobrze ulokowanych pieniędzy i określonego statusu prawnego związanego ze szwajcarską rezydenturą. Nie można liczyć na szybki zwrot inwestycji, średnio to ok. 20 lat. Tu oczekuje się korzyści finansowych wynikających z ustalenia z lokalnymi włodarzami niższych podatków dochodowych od generowanych w kraju i zagranicą zysków. Tak uczynili już Jan i Grażyna Kulczyk, Jerzy Starak i wielu innych.

Nasza oferta z rejonu Engadin w Szwajcarii to apartamenty w cenie ok. 25-80 tys zł/m2 czy duże domy o pow. około 1000 m2. Jednym z bardziej spektakularnych jest dom, który na tuż przed swoimi problemami podatkowymi chciał kupić Dolce & Gabana, za 63 mln zł. Dziś jest to w naszej sprzedaży. Dom z garażem na 10 aut, w cenie z serwisem pięciogwiazdkowego hotelu Kronenhof w Pontresinie oraz jego nowoczesnego spa, daje poczucie czegoś wyjątkowego, i taka jest ta oferta.

Poza tym oferty domów od 3 mln CHF czy też apartament od 1 mln CHF to wszystko znajdą Państwo w naszej ofercie na zapytanie licząc na profesjonalną i kompleksową obsługę na tak wymagającym rynku jakim jest rynek szwajcarski.