(Symbol BAS01393) DziałkaSzczecin,
DZIAŁKA POD PRZYCHODNIĘ lub GABINETY MEDYCZNE
DZIAŁKA POD PRZYCHODNIĘ lub GABINETY MEDYCZNE w SZCZECINIE na sprzedaż 1,45 mln zł netto

to oferta kierowana głównie do środowiska medycznego. Działkę można zabudować - zgodnie z jej przeznaczeniem - obiektem przychodni medycznej lub gabinetami lekarskimi z możliwością budowy pokoi na potrzeby tzw. "szpitala jednego dnia". Działkę można zakupić tworząc swego rodzaju spółkę do zrealizowania wspólnego przedsięwzięcia, gdzie poszczególni wspólnicy (lekarze) będą docelowymi właścicielami poszczególnych lokali na cele prowadzonej przez siebie działalności medycznej. Stąd kilka osób może wspólnie zakupić działkę z procentowym udziałem w gruncie i powierzchni samego obiektu.

W tym miejscu przez ponad 40 lat była przychodnia lekarska stąd jego "good will" jest bezsporny. Budowa przychodni, domów lekarskich, klinik jest mocno widocznym trendem w Szczecinie i finalnie znajduje się na to szereg zainteresowanych lekarzy, aby wynająć lub kupić lokale do prowadzenia swojej medycznej specjalizacji. Poza samymi gabinetami można także wybudować mieszkania z przeznaczeniem dla osób wymagających opieki lekarskiej. W tym przypadku całodobową funkcje concierge zastąpi wykwalifikowany personel medyczny. Jest na to zapotrzebowanie.
Plan jest następujący: zaprojektować (max. 9 miesięcy, gdzie uzyskanie warunków zabudowy to ok. 3 miesiące i następnie na projekt budowlany potrzebne jest kolejne 6 miesięcy), następnie wybudować i wszystko skomercjalizować (sprzedać lub wynająć) co jest możliwe już na etapie budowy. To zawsze będzie dobra inwestycja do wynajęcia lub do sprzedaży inwestorom prywatnym lub funduszom. Oferowana przez nas działka jest jak najbardziej godna polecenia i realizacji medycznego projektu. Usytuowana jest w strategicznym miejscu tuż przy dużym rondzie z 5-cioma odchodzącymi ulicami w różnych kierunkach miasta. Istnieje także możliwość wynajmu gotowego budynku w całości lub części. Wówczas obecny inwestor budowałby już pod konkretne wskazania i oczekiwania potencjalnego najemcy. Jest to również propozycja dla spółki kilku lekarzy pragnących mieć docelowo swoje gabinety. Jak widać opcji jest wiele. Pozostaje jednak cel medyczny.

UWAGA opcja zamiany na inną nieruchomość nad morzem, w górach, w Szczecinie lub Warszawie - złóż swoją ofertę

Biuro architektoniczne ze Szczecina p.Szymona Bielenisa tel. 603 928 811 ma zlecenie na uzyskanie warunków zabudowy i następnie na projekt budowlany. Prosimy swobodnie kontaktować się z nim z jakimikolwiek pytaniami dotyczącymi samego projektu.

Odnowiona (w maju 2018 roku) i opłacona umowa z Urzędem Miasta Szczecin o oddaniu gruntu w wieczyste użytkowanie określa między innymi:
- przedłużony termin zabudowy o 3 lata tj. do kwietnia 2021 r
- wysokość kary na 62.200 zł za ewentualne przekroczenie tego terminu zakończenia budowy
- wysokość opłaty 93.000 zł netto za samo przedłużenie umowy o kolejne 3 lata
- oznacza to, że nie dotrzymanie kolejnego terminu zakończenia inwestycji w kwietniu 2021 r (stan surowy zamknięty) skutkować może łączną karą 155 tys zł
- niezależnie porządkując stan formalno-prawny w grudniu 2017 roku pokryta została kara w wysokości 62.000 zł za nie dotrzymanie terminów zabudowy przez ostatniego właściciela działki, od której zakupiona została działka w czerwcu 2017 roku


Narożna działka w Szczecinie na styku ulic Okulickiego i Ku Słońcu / opis / założenia projektowe

/ cena 1,45 mln zł netto

/ czysta KW, żadnych obciążeń

/ po wstępnej analizie biura architektonicznego istnieje realna możliwość wybudowania 1300 pum (przy trzech kondygnacjach) do nawet 1750 pum (przy czterech kondygnacjach),

/ lokalizacja przy rondzie Gierosa, skomunikowana przez publiczny transport (tramwaj, autobus), widoczna dla tysięcy przejeżdżających tam dziennie aut.

/ roczna opłata za wieczyste użytkowanie 22 000 zł


Podstawowe informacje o działce i założenia projektowe:

1. Powierzchnia działki, lokalizacja

1488 m2, Gumieńce, styk ulic Okulickiego i Ku Słońcu, tuż przy rondzie z 8 ulicami dojazdowymi, przez wiele lat była tam lekarska przychodnia

2. Powierzchnia zabudowy,

35% 515 m2 po obrysie

3. Wysokość zabudowy,

3-4 kondygnacje nadziemne + 2 podziemne

4. Przewidywana ilość powierzchni użytkowej biurowe/mieszkalnej

od 1300 do 1750 m2, przez dwa biura architektoniczne prowadzone są starania o uzyskanie maksymalnych warunków zabudowy

Wskaźnik pow. biologicznie czynnej min. 30% = 441,9m2
Ilość kondygnacji = od 1 do 4
Pow. zabudowy x ilość kondyg. = 2062 m2 x 0,85 = 1752,7 m2
Pow. użytkowa całkowita (kondygnacje nadziemne) = 1752,7 m2

podziemie garaż na 32 auta
parter ok. 438 m2
I kondyg. ok. 438 m2
II kondyg. ok. 438 m2
III kondyg. ok. 438 m2

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy ich osobistą weryfikację. Kontaktując się z biurem Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych / Dz.U.Nr. 133 poz. 883/. Klientowi przysługuje prawo do wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.

Symbol
BAS01393
Rodzaj nieruchomości
DZIAŁKA
Rodzaj transakcji
SPRZEDAŻ
Rodzaj rynku
WTÓRNY
Cena cena w innych walutach
1 450 000, 00 PLN
Cena za m²
974, 46 PLN
Kraj
POLSKA
Województwo
ZACHODNIOPOMORSKIE
Miejscowość
Szczecin
Położenie działki
TEREN PŁASKI
Posiada warunki zabudowy
Powierzchnia działki
1 488, 00 m2
Rodzaj działki
USŁUGOWA
Droga dojazdowa
RUCHLIWA ULICA

Doradca odpowiedzialny za ofertę

Piotr Droński

Piotr Droński

licencja: 3642
piotr@dronski.pl
+48 601 730 555

Zapytaj o ofertę