(Symbol BAS00934) ObiektGdańsk,
Biurowiec na sprzedaż
Kompleks biurowy mieści się w ścisłym centrum Gdańska, tuż obok wejścia na Stare Miasto. W pobliżu rozlokowane są znaczące instytucje państwowe takie jak: Urząd Miasta, Urząd Marszałkowski, Sąd, Komenda Główna Policji, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Budynek jest bardzo dobrze skomunikowany, w bliskim sąsiedztwie znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe, w odległości ok. 500 m dworzec SKM, PKP i PKS.
Bezpośrednia bliskość jednego z głównych skrzyżowań Gdańska pozwala na dogodny transport w kierunkach północ – południe, wschód – zachód.
Budynek jest powszechnie rozpoznawalny z uwagi na jego wyjątkową ekspozycję. Otoczony jest licznymi zabytkami przez co wzbudza zainteresowanie firm chcących otworzyć biura w prestiżowej, centralnej lokalizacji.
Zespół budynków biurowych zaprojektowała grupa architektów z pracowni Pomorskie Biuro Projektów "GEL". Projektanci, z uwagi na położenie oraz bliskość najbardziej reprezentacyjnej części Gdańska – Starego Miasta, zadbali aby architektura zewnętrzna budynku komponowała się z sąsiednimi zabytkowymi obiektami.
Ceglasto - czerwona elewacja, spadziste dachy pokryte dachówką oraz asymetria biurowca optycznie nadają mu lekkości i przestrzenności. Całkowicie odnowiony siedmiopiętrowy budynek z lat sześćdziesiątych XX wieku, został rozbudowany o dwu i sześciopiętrowy budynek stanowiący obecnie jedną całość.
Budynek biurowy klasy A. W jego obecnej formie został oddany do użytku w 2000 roku. Dla potencjalnych najemców przygotowano nowoczesną i funkcjonalną powierzchnię. Obiekt wyposażony jest w dwie recepcje, miejsca parkingowe na dziedzińcu oraz dwupoziomowy garaż na 71 stanowisk. Biurowiec obsługują trzy windy osobowe oraz winda samochodowa. Atutem budynku jest winda panoramiczna pozwalająca wjeżdżającym na wyższe piętra podziwiać panoramę Starego Miasta. Na parterze zlokalizowana jest rowerownia.
Zgodnie z MPZP istnieje możliwość wybudowania na działce nowego biurowca o powierzchni wynajmowanej 12 797 m2 ( pow. całkowita 23 965 m2) przy obecnej pow.całkowitej 7 875 m2.
Właściciel posiada gotową koncepcję inwestycji.

klasa budynku A,
3 windy osobowe,
winda panoramiczna,
winda samochodowa,
2 poziomy garaży podziemnych,
parking naziemny,
okablowanie teleinformatyczne z certyfikatem 5E (5 plus),
otwierane okna,
klimatyzacja,
sufity podwieszane, modułowe,
taras widokowy na II i III piętrze z widokiem na południowo - zachodnią część Gdańska

ZESTAWIENIE POWIERZCHNI
• Powierzchnia działki 2 535 m²
• Powierzchnia całkowita budynku 7 875 m²
• Powierzchnia wynajmowalna - biurowa 5 222 m²
• Miejsca parkingowe naziemne 11
• Miejsca parkingowe podziemne 60
NOI za 2014 rok (pow. wynajęta - 98%)
3 656 000 PLN – 870 476 Euro ٭
NOI za 2015 rok (prognoza – pow. wynajęta - 100%)
3 784 000 PLN – 900 952 Euro٭
٭ Kurs Euro - 4.2 PLN
Więcej informacji oraz rzuty kondygnacji przesyłam na życzenie klienta.

Artur Worakomski 601 85 44 00.

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy ich osobistą weryfikację. Kontaktując się z biurem Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych / Dz.U.Nr. 133 poz. 883/. Klientowi przysługuje prawo do wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.

Symbol
BAS00934
Rodzaj nieruchomości
OBIEKT
Rodzaj transakcji
SPRZEDAŻ
Rodzaj rynku
WTÓRNY
Cena cena w innych walutach
46 000 000, 00 PLN
Cena za m²
5 841, 27 PLN
Kraj
POLSKA
Województwo
POMORSKIE
Miejscowość
Gdańsk
Powierzchnia całkowita
7 875, 00 m2
Powierzchnia działki
2 535, 00 m2
Liczba pięter
8
Klimatyzacja

Doradca odpowiedzialny za ofertę

Artur Worakomski

Zapytaj o ofertę