(Symbol BAS01788) DomBrodnica,
Zabytkowy dom na Pojezierzu Brodnickim
Na sprzedaż nieruchomość z końca XIX wieku zaprojektowana przez niemieckiego projektanta Maxa Schmidta.
Nieruchomość o dużym potencjale położona w Brodnicy, stolicy Pojezierza Brodnickiego.
Zabytkowy dom o pięknych wnętrzach przypominających dworek, zbudowany ze starej cegły klinkierowej ozdobiony czarną glazurowaną cegłą. Dom składa sie z budynku glównego i dwóch skrzydeł. Budynek główny o powierzchni parteru 130 m2, mieści salon, jadalnię, kuchnię, gabinet, sypialnie i łazienkę.
Odrestaurowany w latach 1996-2004. W mieszkaniu zostały zachowane oryginalne dwuskrzydłowe drzwi z pięknymi futrynami ozdobionymi płaskorzeźbami. Okna łukowe wymieniono na nowe, drewniane, z zachowaniem pierwotnego charakteru. Podłogi w większości drewniane, pozostałe to panele i płytki ceramiczne.
Skrzydło południowo-zachodnie o powierzchni 50 m2 odbudowane zostało w 2009 roku na apartament dwupokojowy z otwartą kuchnią i dwoma łazienkami. Posiada odrębne wejście. Doskonale nadaje się na gabinet, kancelarię i biuro.
Skrzydło północno-wschodnie mieści trzy pomieszczenia wraz z korytarzem do drewnianej klatki schodowej. To skrzydło zostawiono do własnej adaptacji nowego właściciela. Dom jest zaprojektowany i urządzony tak, aby życie rodzinne skupiało się na parterze.
Użytkowe poddasze może być przebudowane na loft z widokiem na Brodnicę. Obecnie znajdują sie tam dwa mieszkania. Jedno o powierzchni 60 m2 z 25 metrowym pokojem dziennym, otwartą kuchnią, sypialnią i łazienką. Drugie o powierzchni 35 m2 z jednym pokojem, kuchnią, i łazienką. Odrestaurowane w 2013 roku.
Ogrzewanie całego domu gazowe. W salonie pozostał piec kaflowy. Ogrodzenie i bramy od ulicy kute, żelazne.
W skład nieruchomości wchodzi także budynek gospodarczy z cegły oraz garaż z lat 60-tych na dwa samochody. Duża 23-arowa działka, ogród z bukszpanami, kwiatami, krzewami iglastymi, świerkami i starymi drzewami owocowymi.
Nieruchomość posiada własne ujęcie wody - studnię z pompą elektryczną. Jest to idealne miejsce dla wielopokoleniowej rodziny jak również do prowadzenia działalności gospodarczej. Dom nie podlega nadzorowi konserwatora zabytków.
Jest własnością rodzinną od 1921 roku.
Zapraszamy na prezentację.

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy ich osobistą weryfikację. Kontaktując się z biurem Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych / Dz.U.Nr. 133 poz. 883/. Klientowi przysługuje prawo do wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.

Symbol
BAS01788
Rodzaj nieruchomości
DOM
Rodzaj transakcji
SPRZEDAŻ
Rodzaj rynku
WTÓRNY
Cena cena w innych walutach
3 200 000, 00 PLN
Kraj
POLSKA
Województwo
KUJAWSKO-POMORSKIE
Miejscowość
Brodnica
Powierzchnia całkowita
350, 00 m2
Powierzchnia działki
2 300, 00 m2
Rok budowy
1900
Liczba łazienek
3
Liczba pokoi
10
Garaż

Doradca odpowiedzialny za ofertę

Mateusz Michalak

Zapytaj o ofertę