(Symbol BAS01800) DziałkaŚwinoujście,

Działka komercyjna o charakterze usługowo-przemysłowym 1,8 ha z halą o powierzchni 1809 m kw w Świnoujściu/WarszówZ aktualnym Planem Zagospodarowania Przestrzennego (Uchwała Nr XX/158/2004), zlokalizowana 300 m w odległości od nowo budowanej trasy krajowej S3 na przemysłowo-usługowym terenie, leżącym w obrębie Portu Świnoujście.

 
Dla terenu elementarnego TP.V.C.07 (§123) określono następujące przeznaczenie : 
Wolny Obszar Celny ODRA. Teren zabudowany do modernizacji i adaptacji zgodnie z ustaleniami dla kategorii terenów portowych, określonymi w §105. Preferowana lokalizacja funkcji korzystających z transportu wodnego, wymagających bezpośredniego dostępu do akwenu portowego oraz bocznic kolejowych. 

Tereny portów i przystani TP służą przede wszystkim obsłudze transportu wodnego i lądowego, przeładunków oraz rybołówstwa.

Na terenach portu dopuszcza się lokalizowanie : 
1)obiektów i urządzeń obsługi transportu wodnego, drogowego i kolejowego
2)obiektów i urządzeń obsługi portu
3)urządzeń i obiektów przeładunkowych
4)obiektów i terenów magazynowych i składowych
5)obiektów przemysłowych, produkcyjnych, handlowych i usługowych wykorzystujących w swojej działalności transport wodny morski, śródlądowy i lądowy
6)urządzeń i obiektów żeglugi pasażerskiej 
7)obiektów biurowych związanych z portem
8)miejsc postojowych we własnym terenie w ilości zaspokajającej potrzeby tych obiektów lecz nie mniej niż 1 miejsce na 5 zatrudnionych 
9)ogólnodostępnych miejsc postojowych 
10)dojść i dojazdów układu obsługującego 
11)bocznic kolejowych 
12)terenów zielonych
13)obiektów pomocniczych służących zaopatrzeniu terenu w elektryczność, gaz, ciepło, wodę i odprowadzanie ścieków
14)przeładunek i składowanie paliw i gazu oraz lokalizacja stacji paliw dopuszczalne wyłącznie w miejscach wskazanych w ustaleniach szczegółowych


Na terenach portu nie dopuszcza się koncentrowania obiektów budowlanych i elementów zagospodarowania, jeśli ze względu na ilość, położenie, rozmiary lub powodowaną uciążliwość mogłaby ograniczać lub uniemożliwić funkcjonowanie tych terenów. Powyższe zastrzeżenia obowiązują także w przypadku zmian użytkowania lub rozbudowy istniejących obiektów.


Przedmiotowa nieruchomość znajduje się w sąsiedztwie prężnych i dobrze prosperujących firm ( Euro Terminal, Unity Line, Cemex, Energopol, Navikon, MFT Production, HK Scan Poland).
Teren ogrodzony, uporządkowany, z dużym, utwardzonym,  placem manewrowym oraz halą magazynową o powierzchni 1809 m kw, wybudowaną w 2008 r., wg kanadyjskiego projektu z półokrągłym dachem. Wysokość hali w najwyższym punkcie wynosi 10 m, nośność 6 ton / m kw. Obecnie trwają pracę ocieplające.
Ponadto na ww,. terenie znajduje się starszy budynek biurowy , wewnątrz po remoncie , o powierzchni ok. 100 m kw, w którym znajdują się biura oraz pomieszczenia gospodarcze i socjalne.


W chwili obecnej, stałym dzierżawcą części gruntu jest firma usługowa płacąc miesięczny czynsz najmu w wysokości 15 000 zł netto. Od września niniejszego roku umowa z najemcą ulega przedłużeniu i rozszerzeniu dając w konsekwencji przychód miesięczny w wysokości 45 tys netto. 
Dodatkowy miesięczny przychód to kwota 2500 zł/miesięcznie za postawiony na działce maszt firmy Orange.


Grunt w wieczystym użytkowaniu. Jego roczny koszt to   23 086,83 zł 
Podatek od nieruchomości (miesięcznie)                               5 713,00 zł

Cena nieruchomości to 16 000 000 zł plus 23% VAT

Opcjonalnie : nieruchomość jest również do wynajęcia ( info na zapytanie).


Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy ich osobistą weryfikację. Kontaktując się z biurem Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych / Dz.U.Nr. 133 poz. 883/. Klientowi przysługuje prawo do wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.

Symbol
BAS01800
Rodzaj nieruchomości
DZIAŁKA
Rodzaj transakcji
SPRZEDAŻ
Rodzaj rynku
WTÓRNY
Cena cena w innych walutach
16 000 000, 00 PLN
Cena za m²
888, 89 PLN
Kraj
POLSKA
Województwo
ZACHODNIOPOMORSKIE
Miejscowość
Świnoujście
Powierzchnia działki
18 000, 00 m2
Rodzaj działki
PRZEMYSŁOWA

Doradca odpowiedzialny za ofertę

Małgorzata Turzańska

Zapytaj o ofertę