(Symbol 7/BST/ODS) Dom,
Dom w Szwajcarii / Tschlin / 80 km od St. Moritz

Oferta sprzedaży domu w miejscowości Tschlin w rejonie Engadine / Gryzonia w Szwajcarii. 

Pięknie położona miejscowość niespełna 80 km od St Moritz, stolicy alpejskiego life style`u i narciarstwa. Skomunikowana (40 km od autostrady) niejako "po drodze", z najpiękniejszymi zakątkami tej części Europy. 

lokalizacja na mapie KLIKNIJ TUTAJ
 

o samej miejscowości 

https://www.myswitzerland.com/pl/cele-podroy/tschlin/

Innsbruck     / 110km  / 1,5 h

Monachium  / 230 km / 3,0 h

Wenecja       / 215 km / 3,5 h

Mediolan       / 250 km / 4,0 h

Zurich           / 210 km / 3,0 h

St Moritz       /   80 km  / 1,5 h

Samnaun / Ischgl /   30 km / 0,5 h (ośrodek narciarski i wolnocłowy)

Sam, ponad czterystuletni,  dom (Chasa w jezyku retroromanskim) usytuowany jest w centralnej części miasteczka, ze spektakularną ekspozycją na pasmo otaczających gór. Widać to doskonale z najwyższej kondygnacji domu, przez wyjątkowe duże, panoramiczne okno, otwierane i zamykane pneumatycznie. Przez ostatnie 10 lat dom należy do p. Grażyny Kulczyk, wyjątkowej business woman. Jako jej jedyny przedstawiciel, oferujemy go potencjalnym klientom w kraju i za granicą. Dom jest wyjątkowy i równie wyjątkowa jest dbałość o detale, jakość i unikatowość rozwiązań. Obecna właścicielka, zanim w nim zamieszkała, starannie go przebudowała i odremontowała z udziałem znakomitych, lokalnych architektów. Są pewne rozwiązania, o które  trudno byłoby wystąpić teraz, jak choćby o jedno z największych, panoramicznych okien z widokiem na Alpy, unoszone i zamykane pneumatycznie. Jest takich architektonicznych ciekawostek więcej.

Wysoka na 9 m część salonu gościnnego pointuje monumentalny, wolnostojący kominek, który jest rownież elementem łazienki przy głównej sypialni, znajdującej się na 1 piętrze.

Starannie zaprojektowana przez zuryskich architektów całość, sprawia, że dom ma wyjątkowy charakter i ponadczasowy design. Powierzchnia użytkowa to 480 m2. Przed domem są 2 stanowiska parkingowe, a na parkingu są dodatkowo dedykowane 2 miejsca postojowe. Historyczny dom zbudowany jest w malowniczym stylu Engadiner Haus i został przebudowany i odrestaurowany zgodnie z lokalnymi zasadami i przez niezwykle cenionych, lokalnych rzemieślników. Bardzo istotnym jest fakt, że na najniższej kondygnacji jest połączony z resztą domu, samodzielny apartament z niezależnym wejściem z ulicy. Komfortowo może tam przebywać 6 dorosłych osób, które korzystają z kuchni, saloniku z kominkiem oraz 3 sypialni, każda z własną łazienką.  Opis i rzuty poszczególnych kondygnacji załączone są poniżej. 

Prawa i przywileje związane z zakupem domu

To co czyni ten zakup dodatkowo atrakcyjnym jest fakt otrzymania visy pobytowej  kategorii B, która pozwala na swobodne korzystanie z tej nieruchomości jako tzw. `drugiego domu`, bez konieczności przenoszenia centrum swojego życia zawodowo - osobistego do Szwajcarii. Arcyważna rzecz z punktu widzenia obcokrajowca ubiegającego się o prawo dłuższego przebywania na jej terenie.  

Cena oczekiwana to 4 mln CHF. Kupujący pokrywa dodatkowo koszty transakcji plus prowizja firmy 3% netto. 

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy ich osobistą weryfikację. Kontaktując się z biurem Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych / Dz.U.Nr. 133 poz. 883/. Klientowi przysługuje prawo do wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.

Symbol
7/BST/ODS
Rodzaj nieruchomości
DOM
Rodzaj transakcji
SPRZEDAŻ
Rodzaj rynku
WTÓRNY
Cena cena w innych walutach
16 000 000, 00 PLN
Cena w EURO
3 575 000, 00 €
Kraj
POLSKA
Rodzaj domu
Engadine house
Przeznaczenie
MIESZKALNE
Rodzaj budynku
Engadine house
Standard
IDEALNY
Umeblowanie
PEŁNE
Forma własności
PEŁNA WŁASNOŚĆ

Doradca odpowiedzialny za ofertę

Piotr Droński

Piotr Droński

Prezes Zarządu
licencja: 3642
piotr@dronski.pl
+48 601 730 555

Zapytaj o ofertę