(Symbol BAS01301) DomZborów,
Rezydencja 1300 m2 w Zborowie pod Kaliszem
Klasycystyczny dwór w Wielkopolsce z połowy XIX wieku wsparty na 4 pokaźnych kolumnach, został wzniesiony przez Włodzimierza Radolińskiego, a następnie poszerzony o południowo- zachodnia przybudówkę i frontowy portyk przez Witolda Garczyńskiego , o powierzchni użytkowej 2000 m2. oraz około 10 hektarowy park, który wielkością dorównuje przedwojennemu. Wewnątrz dworu są perfekcyjnie odrestaurowane wnętrza z połowy XIX wieku. Wyjątkowa sztukateria, dobór obrazów, lamp żyrandoli i mebli antyków pozwala na przeniesienie się do historycznych wnętrz z okresu świetności dworu.
Obecny dwór to luksusowa rezydencja, która przystosowana jest do potrzeb wymagającego użytkowania. Do dyspozycji pozostaje sala rekreacyjna w pełni klimatyzowana, sala do gry w snookera z pełnowymiarowym stołem, sala kinowa, siłownia, garaż siedmiostanowiskowy z trzema odrębnymi wjazdami, garaż na sprzęt ogrodowy oraz pokaźne piwnicę.
Dwór może funkcjonować jako trzy odrębne mieszkania lub jedna reprezentacyjna rezydencja. Dwór posiada dwa duże i nasłonecznione tarasy oraz dwa klimatyczne balkony. W całym obiekcie funkcjonuje ogrzewanie podłogowe, odkurzacz centralny a do dyspozycji pozostają 3 stylowe kominki. Obiekt ogrzewany jest ekologicznie przy bardzo niskich kosztach za pomocą pomp cieplnych. Teren całej inwestycji otoczony jest wysokim murem, zapewniając tym samym intymność i bezpieczeństwo. Na całym terenie parku funkcjonuje najnowocześniejszy system alarmowy oraz monitoring.
Otaczający 10 hektarowy park, to zbiór drzew, wielu pomników przyrody, urokliwie zatopiona altana parkowa, może być wyjątkowym miejscem wytchnienia w otoczeniu pięknych drzew i w towarzystwie śpiewających ptaków. Na terenie posiadłości znajduję się również staw. Aleja dojazdowa z klimatycznym mostem. Park to również amatorskie, kilku-dołkowe pole golfowe.
Perfekcjonizm odrestaurowania został doceniony podczas Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku w 2010, kiedy to obecny właściciel
odebrał na Zamku Królewskim w Warszawie podczas uroczystej gali nagrodę specjalną Stowarzyszenia Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego im. prof. Zina.
Obiekt położony jest w doskonałej lokalizacji z bardzo dobrym dojazdem (35 km ) do autostrady A2.
- Warszawa 1h:45min
- Poznań 1h:20min
- Łódź 1h:20min
Pełna oferta na stronie www.baszta.eu

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy ich osobistą weryfikację. Kontaktując się z biurem Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych / Dz.U.Nr. 133 poz. 883/. Klientowi przysługuje prawo do wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.

Symbol
BAS01301
Rodzaj nieruchomości
DOM
Rodzaj transakcji
SPRZEDAŻ
Rodzaj rynku
WTÓRNY
Cena cena w innych walutach
9 900 000 PLN
Cena za m²
4 750 PLN
Kraj
POLSKA
Województwo
WIELKOPOLSKIE
Miejscowość
Zborów
Powierzchnia całkowita
1 300, 00 m²
Powierzchnia działki
10, 00 m²
Powierzchnia użytkowa
1 300, 00 m²
Rodzaj domu
DWOREK
Rok budowy
1850
Liczba pokoi
11
Liczba pięter [wliczając parter]
2
Klimatyzacja
Garaż

Doradca odpowiedzialny za ofertę

Krystyna Drońska

Zapytaj o ofertę