(Symbol BAS01393) DziałkaSzczecin,
działka pod obiekt handlowo (49%) - medyczny (51%)
DZIAŁKA POD BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY, PRZYCHODNIĘ lub GABINETY MEDYCZNE w SZCZECINIE na sprzedaż 

to oferta kierowana dla inwestorów nastawionych na sprzedaż lub wynajem lokali komercyjnych, w tym takich, które dedykowane są branży medycznej. Zgodnie z wydanymi w lipcu 2021r warunkami zabudowy, a następnie uchwalonym w październiku 2022r nowym planie zagospodarowania przestrzennego, działkę można zabudować - zgodnie z jej przeznaczeniem - obiektem, który w 49% będzie pełnił na parterze funkcję usługową jak: szeroko rozumiany handel, biura, i w 51% - na wyższych kondygnacjach - przychodni medycznej lub gabinetów lekarskich z możliwością budowy pokoi na potrzeby tzw. "szpitala jednego dnia". 

Mamy już zdecydowane zapytania o powierzchnie na parterze budynku dla m.in.: sieci sklepu spożywczych, apteki, drogerii i restauracji, punktu bankowego. 

W tym miejscu przez ponad 40 lat była przychodnia lekarska stąd  "good will" miejsca medycznego jest bezsporny. Budowa przychodni, domów lekarskich, klinik jest mocno widocznym trendem w Szczecinie i finalnie znajduje się na to szereg zainteresowanych lekarzy, aby wynająć lub kupić lokale do prowadzenia swojej specjalizacji. 

Oferowana przez nas działka jest jak najbardziej godna polecenia i realizacji tego zróżnicowanego pod względem funkcji projektu. Usytuowana jest w strategicznym miejscu tuż przy dużym rondzie z pięcioma odchodzącymi ulicami w różnych kierunkach miasta, ma szereg walorów bezpośrednio przekładających się na rozpoznawalność i czytelność każdego projektu, który zostanie na niej zrealizowany. 

Biuro architektoniczne ze Szczecina  architekta Szymona Bielenisa (tel. 603 928 811)   jest gotowe do wykonania projektu budowlanego. Prosimy swobodnie kontaktować się z nim z jakimikolwiek pytaniami dotyczącymi inwestycji. 

Historia nieruchomości:
- 2018 r                       - zakup nieruchomości i odnowiona  oraz opłacona umowa z Urzędem Miasta Szczecin o oddaniu gruntu w wieczyste użytkowanie 
- październik 2022 r - uchwalony  nowy MPZP z istotnymi zmianami dla zapisów działki 
- 21 kwietnia  2023 r  - podpisana z Urzędem Miasta, w formie aktu notarialnego, umowa o przedłużenie o 3 lata wieczystego użytkowania z obowiązkiem wybudowania obiektu  do stanu surowego zamkniętego do kwietnia 2026


Narożna działka w Szczecinie na styku ulic Okulickiego i Ku Słońcu, podstawowe informacje o działce i założenia projektowe:

/ cena 2 mln zł netto 

/ plan z X 2022 r determinuje: 51% funkcji medycznej i 49% innych dowolnych funkcji usługowych, gdzie maksymalna powierzchnia jednego lokalu może sięgać 350 m2 

/ czysta KW, żadnych obciążeń

/ po wstępnej analizie biura architektonicznego istnieje realna możliwość wybudowania 1300 pum (przy trzech kondygnacjach) do nawet 1750 pum (przy czterech kondygnacjach), 

/ lokalizacja przy rondzie Gierosa, narożna działka skomunikowana przez publiczny transport (tramwaj, autobus), widoczna dla tysięcy przejeżdżających tam dziennie aut. 

/ roczna opłata za wieczyste użytkowanie 24 800 zł

/ powierzchnia działki 1488 m2, 

/ lokalizacja - Gumieńce, styk ulic Okulickiego i Ku Słońcu, tuż przy rondzie z 5 ulicami dojazdowymi, przez wiele lat była tam lekarska przychodnia

/ powierzchnia zabudowy - 35%, co daje 515 m2 po obrysie 

/ wysokość zabudowy, od 1 do 4  kondygnacji  nadziemnych + 2 podziemne 

/ wskaźnik pow. biologicznie czynnej                                                              - min. 30% 

/ przewidywana ilość powierzchni użytkowej biurowe/handlowej           - od 1300 do 1750 m2


podziemie - garaż na 32 auta
parter         - ok. 438 m2
I kondyg.    - ok. 438 m2
II kondyg.   - ok. 438 m2
III kondyg.   - ok. 438 m2

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy ich osobistą weryfikację. Kontaktując się z biurem Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych / Dz.U.Nr. 133 poz. 883/. Klientowi przysługuje prawo do wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.

Symbol
BAS01393
Rodzaj nieruchomości
DZIAŁKA
Rodzaj transakcji
SPRZEDAŻ
Rodzaj rynku
WTÓRNY
Cena cena w innych walutach
2 000 000, 00 PLN
Cena za m²
1 344, 09 PLN
Kraj
POLSKA
Województwo
ZACHODNIOPOMORSKIE
Miejscowość
Szczecin
Położenie działki
TEREN PŁASKI
Posiada warunki zabudowy
Powierzchnia działki
1 488, 00 m²
Rodzaj działki
USŁUGOWA
Droga dojazdowa
RUCHLIWA ULICA

Doradca odpowiedzialny za ofertę

Piotr Droński

Piotr Droński

Prezes Zarządu
licencja: 3642
piotr@dronski.pl
+48 601 730 555

Zapytaj o ofertę